16 Haziran 2016 Perşembe


MAAJID NAWAZ

İngiltere doğumlu, aslen Pakistan asıllı. Quilliam Vakfı'nın kurucularından biri, Ed Husain’in ortağı. Twitter sayfasında Hz. İsa ve Allah ile ilgili haşa Müslümanları rencide eden karikatürler paylaştı. Rumiliği ve Darwinizmi savunuyor. “İslam barış dini değildir” diye açıklaması var. İngiltere’de Temmuz 2014’te bir striptiz kulübünde çekilmiş videosu ortaya çıktı. Maajid Nawaz’ın en dikkat çeken özelliklerinden biri ise homoseksüelliği sürekli gündemde tutması. Katıldığı bir çok programda ve yazılarında Allah’ın haram kıldığı, iğrenç bir pislik olan homoseksüelliği anlatıyor ve kendince homoseksüelliğin İslam’a aykırı olmadığını savunuyor. Örneğin, 2014 yılında BBC’de katıldığı bir programın konusu, “hem Müslüman hem homoseksüel olunur mu?” Maajid Nawaz bu programda “Evlilik öncesi sekse ve homoseksüel evliliğe karşı çıkmak bağnaz fikirlerdir” iddiasını öne sürüyor ve her türlü homoseksüel ilişkinin ve homoseksüel evliliğin Müslümanlar tarafından kabul edilmesi gerektiğini ifade ediyor.

İslam’a göre homoseksüellik, Kuran’da ve hadislerde “iğrenç bir çirkinlik olarak” bildirilen haram olan bir davranıştır. Lut da; hani kavmine demişti: "Siz gerçekten, sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı 'çirkin bir utanmazlığı' yapıyorsunuz. Siz, (yine de) erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve biraraya gelişlerinizde çirkinlikler yapacak mısınız?" (Ankebut Suresi, 28-29)
Maajid Nawaz son zamanlarda yayınladığı bir yazıda ise, “Modern Müslümanlar neden homoseksüel cinsellikten korkuyorlar? Müslümanların Altın Çağında böyle değildi.” iddiasında bulunuyor. Bu yazıda resim olarak ise iki erkeğin dudak dudağa resmini kullanıyor. Maajid Nawaz bu yazısında ayrıca pek çok sözde İslam aliminin homoseksüelliği normal gördüğünü iddia ederken, bu konuya örnek olarak da Mevlana’yı veriyor. Mevlana olduğu iddia edilen kişinin Şems Tebrizi’ye olan derin tutkusunu ve aşkını eserlerinde ifade ettiğini kendince homoseksüelliği savunmak için delil olarak kullanıyor.

Dikkat Edin! “KURAN’DA HARAM OLAN HOMOSEKSÜELLİĞİ ÖVEREK ANLATAN, HER ŞEYİ ALLAH’IN YARATTIĞI GERÇEĞİYLE ÇELİŞEN BAZI GÖRÜŞLERE SAHİP OLAN BİR TAKIM ŞAHISLAR, KURAN’DA TARİF EDİLEN ‘MÜSLÜMAN’ ANLAYIŞINDAN FARKLI BIR YAPIYI KAMUOYUNA ANLATIYORLAR.” Resulullah (sav) buyurdular ki: "Lut kavminin İĞRENÇ FİİLİNİ (homoseksüelliği) İŞLEYEN KİMSE LANETLENMİŞTİR.“ (Kütüb-i Sitte, Hadis No: 1604, Ravi: Ebu Hureyre)


CHATHAM HOUSE - QUILLIAM VAKFI BAĞLANTISI Tarihi kaynaklarda yer alan bilgilere göre; Chatham House, 30 Mayıs 1919’da Paris Majestic Otel’de yapılan ‘Round Table’ (yuvarlak masa) toplantısıyla kuruldu. Toplantının katılımcıları arasında Rockefeller, Morgan, Carnegie, Rothschild ve Rhodes aileleri vardı. Toplantının amacı Birinci Dünya Savaşı sonrasında dünyaya yeni bir şekil vermekti. İsrail devletinin kuruluşuna öncülük eden, Osmanlı’yı parçalayan, Sykes Picot haritalarını çizen ve Sevr’i yapan bu masa yani Chatham House'du. Birinci dünya savaşı sonrası Ortadoğu burada belirlendi. Yuvarlak masa, daha sonra bir düşünce kurumuna dönüştürülüp, “Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstütüsü” adını aldı. Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü adı altında faaliyet gösteren Chatham House, basında derin dünya devletinin “stratejik – entelektüel motoru görevini yapan” kurum olarak tanımlanır. Chatham House ile Quilliam Vakfı bağlantı halinde. Chatham House, Quilliam Vakfı kurucusu Maajid Nawaz’ı yalnız üyelerinin okuyabileceği özel bir sayfa ile tanıtıp yazılarının okunmasını tavsiye ediyor.. Quilliam Vakfı kurucularından Ed Husain, Londra’da Chatham House’un düzenlediği “İngiltere’nin Yurt İçinde ve Yurt Dışında Teröre Karşı Mücadele Gündemi” konulu bir toplantıya konuşmacı olarak katılıyor. 
Quilliam Vakfı’nın Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Noman Benotman, Londra’da Frontline Club adlı kuruluşun düzenlediği toplantıya, Chatham House’tan Maha Azzam ile birlikte katılıyor. Basında yer alan bilgilerde, toplantının bitimi sonrasında katılımcılar arasındaki konuşmaların gece yarısına kadar sürdüğü söyleniyor. Quilliam Vakfı’ndan Noman Benotman, BBC sunucusunun yönettiği bir başka toplantıya, Chatham House’tan Sir Richard Dalton ile katılıyor. Chatham House üyesi Ortadoğu Kuzey Afrika Programında araştırmacı Hassan Hassan, Quilliam Vakfı’nın hazırladığı raporu önemle okunması gerektiğini söyleyerek yayınlıyor. Chatham House üyesi Hassan Hassan, Quilliam vakfı kurucusu Ed Husain’in yazılarını paylaşarak düzenli olarak destek veriyor. Ed Husain’le görüş alışverişinde bulunuyor. Ayrıca Ed Husain’in CFR’ da yaptığı konuşmanın ses kaydını paylaşıyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder